DAFNIA ŽIVÁ sáček 180ml

DAFNIA ŽIVÁ sáček 180ml

DAFNIA ŽIVÁ sáček 180ml

Živá patentka je distribuována v PVC sáčcích o objemu 45 – 180 ml. Každý druh krmiva je balen pod ochrannou atmosférou do speciálního fyziologického roztoku. Životnost produktů je 1 až 6 týdnů podle teploty. Všechny námi nabízené druhy zooplanktonu pochází z EKO zdrojů nebo přímo z farmy IT Tropic.

Více informací

1

Dafnie jsou vynikajícím a mimořádně výživným přirozeným krmivem pro většinu ryb. Přezdívá se jim vodní vši.
U nás se vyskytuje přibližně deset druhů tohoto rodu. Nejhojnějšími druhy jsou Hrotnatka velká (v rybnících a silně eutrofizovaných vodách) a Hrotnatka obecná (v čistějších vodách, lesních rybnících a říčních ramenech).
Samci hrotnatky jsou vždy menší než samice. Tělo hrotnatky je složeno ze dvou částí: hlavové a trupové, které jsou zřetelně ohraničeny. Pod hlavovým výběžkem mají tykadla. U samic jsou velmi krátké, u samců jsou delší. Tykadla druhého páru (antény) jsou mohutně vyvinuty. Jsou dlouhé, rozvětvené a kryté brvami. Antény jsou orgánem pohybu, při kterém jsou široce rozprostřené do stran. Třetí pár končetin je tvořen kusadly. Na čelním okraji hlavového krunýře je nepárové složené oko. Trup je kryt dvouchlopňovým krunýřem (karapax). Hrotnatky jsou gonochoristi. U hrotnatek dochází ke střídání generace rozmnožující se pohlavně a generace, která se množí partenogenezí. Vývoj je přímý. U hrotnatek jsou běžné barevné změny v závislosti na podmínkách, kde žijí a na teplotě vody (tzv. cyklomorfóza).
Tvoří součást planktonu. Akvaristy jsou dafnie používány jako krmivo pro ryby, nejčastěji v sušené podobě, která je charakteristická svým zápachem. Perloočky, společně s vířníky a klanonožci tvoří nejvýznamnější skupinu planktonních živočichů. Při odchytu ve volné přírodě a následném zkrmování v akváriích je třeba dát pozor na případné zavlečení zárodků chorob a cizopasníků do akvária.
Patří do čeledi Daphniidae (více než 100 druhů), který zahrnuje rody Ceriodaphnia (břichatka), Daphnia (hrotnatka), Scapholeberis (hladinovka), Simocephalus (věšenka) a Megafenestra. Souhrnně se jedná o infrařád Anomopoda - perloočky různonohé. Nutno dodat že některé větší druhy perlooček se živí pouze dravě, takže potěr můžou uštípat!

Hledat

Rostliny